Студенти Универзитета учествовали на едукативном пројекту сарадње студената Фармацеутског и Биолошког факултета Универзитета у Београду

Студенти Департмана форензичког инжењерства учествовали су у петом едукативном пројекту сарадње студената Фармацеутског и Биолошког факултета БУ, на тему CSI Београд: Форензика у пракси (молекуларно-токсиколошки приступ).

Током едукативног дела пројекта, одржаног 17. априла, студенти су имали прилику да слушају оnline предавања:

• Значај и принципи узимања биолошких узорака и осталих трагова на месту извршења убиства и других кривичних дела – проф. др Слободан Савић (Медицински факултет , БУ);
  • Лице места и анализа ДНК – доц. др Душан Кецкаревић (Биолошки факултет, БУ);
  • Токсиколошка анализа у форензичкој пракси: изазови кроз векове – проф. др Данијела Ђукић-Ћосић (Фармацеутски факултет, БУ);
  • Обрада места криминалног догађаја: прикупљање, документовање и чување биолошких трагова – доц. др Ана Бранковић (Департман форензичког инжењерства, КПУ).

Практична радионица реализована је 24. априла у дворишту Фармацеутског факултета. Током радионице, тимови студената имали су прилику да примене своје знање, како из појединих предмета, тако и са едукативног дела пројекта.

У индивидуалном квизу знањастудент ОАС Форензичко инжењерство Милош Симић заузео је треће место у конкуренцији 250 учесника, док је током практичне радионице највише поена сакупио тим у којем је члан била студенткиња МАС Форензичко инжењерство Драгана Ракић. Најбољим студентима на такмичењу су додељене награде.