Студенти Универзитета присуствовали манифестацији поводом Дана сећања на жртве усташког злочина у концентрационом логору Јасеновац

У складу са Државним програмом обележавања годишњица историјских догађаја ослободилачких ратова Србије, пет студената КПУ у пратњи ментора Дејана Стојиљковића, присуствовао је манифестацији поводом Дана сећања на жртве усташког злочина у концентрационом логору Јасеновац у Другом светском рату, која је одржана у Спомен подручју Доња Градина код Козарске Дубице 7 и 8. маја 2021. године.

Комеморација је одржана уз присуство председника Републике Србије Александра Вучића, председавајућег Председништва БиХ Милорада Додика,  председнице Републике Српске Жељке Цвијановић и министара у владама Републике Српске и Републике Србије.

Студенти Универзитета су узели учешће у протоколарном делу комеморације и за свој рад похваљени су од стране државног секретара Миодрага Капора.