Студенти Универзитета учествовали на трци „TRIBALION CHALLENGE“ на Тари

У суботу 8. маја 2021. године на Калуђерским барама у Националном парку Тара, одржана је ,,TRIBALION“ трка са препрекама на којој је учестовало више од 1600 учесника из Србије и региона. Поред многобројних атлетичара такмичили су се и припадници Војске Србије, Жандармерије, Полицијске бригаде, Jединице за обезбеђење одређених личности и објеката, Сектора за ванредне ситуације,  Интервентне јединице 92, Војне академије као и студенти Криминалистичко-полицијског универзитета. Трку је организовао Фитнес центар “No.1 Gym” уз подршку Oпштинске управе Бајина Башта, ЈП „Национали парк Тара“, Војне установе Тара и Спортско-туристичког центра Бајина Башта. Старт трке био је у 10.00 часова, а организован је по групама од 150 такмичара на сваких 15 минута, због постојаће епидемиолошке ситуације. Пред такмичарима је био изазов да што брже пређу стазу, савладавајући препреке, а могли су да бирају између две стазе различите дужине: „Tribalion Grean“ - дужине 12 km сa 20 препрека и „Tribalion Challenge“ - дужине 21 km сa 35 препрека. Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета:  Милош Шишковић, Денис Џековић, Јована Јанковић, Теодора Тодоровић, Лука Стојановић и Никола Здравковић, такмичили су се на стази ,,TRIBALION CHALLENGE”. Високи зидови, велики успони, пењање уз конопац, ношење и вуча терета, водене препреке, пузање кроз блато, пливање, гађање копљем у мету, били су само неки од изазова са којима су се сусретали наши студенти током такмичења. Организатор догађаја, oвом трком, осим такмичарског карактера желеo je да промовишe планинску лепoтицу Тару, као туристичку дестинацију као и да подстакнe наше грађане на активно бављење спортом и рекреацијом.