ОНЛАЈН ТРИБИНА „РЕГИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ НА БАЛКАНУ: СТАЊЕ И ТЕНДЕНЦИЈЕ“

У петак, 26. марта 2021. године, у организацији Института за међународну политику и привреду из Београда и Криминалистичко-полицијског универзитета одржана је онлајн трибина „Регионална безбедност на Балкану: стање и тенденције“. Трибину је отворио директор Института за међународну политику и привреду, проф. др Бранислав Ђорђевић, док је испред Криминалистичко-полицијског универзитета присутне поздравио проректор за међународну и интеринституционалну сарадњу, проф. др Саша Мијалковић, који је укратко представио Универзитет и досадашњу сарадњу са Институтом.

Као предложак за дискусију, сопствена виђења текуће безбедносне динамике у региону и могућих модалитета за унапређење међудржавне сарадње изнели су:
• Др Марина Костић, научни сарадник, Институт за међународну политику и привреду;
• Мср Невена Шекарић, истраживач-приправник, Институт за међународну политику и привреду;
• Др Марија Поповић Манчевић, доцент, Криминалистичко-полицијски универзитет;
• Др Драгана Чворовић, доцент, Криминалистичко-полицијски универзитет.

Онлајн трибину пратило је укупно 44 учесника, који су, након излагања наставника и сарадника Универзитета и Института, имали прилику да се укључе у дискусију и дају своје виђење предметних тема.

Слике можете погледати овде