Студенткиње Универзитета пливале за Часни крст у Земуну

Дана 19.1.2021. године, у организацији Градске општине Земун, Храма Светог оца Николаја, општине Земун и СВЕБОР Савеза Београда, по 24. пут организована је трка у пливању за носиоца титуле Богојављенског крста 2021. године. Радост празника Христовог крштења је у вери да све и свагда може изнова да буде опрано, очишћено, обновљено и поново рођено. Зато је подвиг уласка у хладну дунавску воду више од спорта и надметања. Ове године традиционално пливање за Часни крст одржано је без присуства публике и уз поштовање свих мера заштите у циљу спречавања ширења епидемије вируса COVID-19 и мера које је донео Кризни штаб основан од стране Владе Републике Србије. Три девојке и три младића пливали су за Часни крст који је у Дунав спустио дугогодишњи старешина пливача Славиша Ивановић. Светковање Богојављења почело у 900 часова литургијом у Храму Светог оца Николаја, а у 930 часова одржана је Богојављенска трка на обалоутврди Земунског кеја. Укупно 6 пливача, од чега 2 студенткиње Универзитета, учествовала су у Богојављенској светковини. На стази дугој 33 метара која симболизује број година живота Исуса Христа, у духу солидарности и заједништва, пливале су све време раме уз раме наше студенткиње прве године. До Часног крста прва је допливала студенткиња Ања Вукајловић, а одмах до ње и студенткиња Стефана Марковић. На светковини су присуствовали ректор Криминалистичко-полицијског универзитета проф. др Дане Субошић, командир Александар Јанковић, наставник криминалистичко-полицијских и безбедносних вештина мр Горан Жигић, Горан Рајић, лаборант и Предраг Алексић, возач.
Студенткиња Ања Вукајловић одликована је статуом Богојављенског пливача, витешким плаштом и медаљом СВЕБОР Савеза Београд са титулом Носилац Богојављенског крста 2021. године. Студенкиња Стефана Марковић добила је медаљу. Учеснике овогодишњег пливања за Часни крст старешина СВЕБОР Савеза Београда и заменик председника ОО Богојављења Цвјетко Стевановић даровао је иконама у парохијском дому Николајевске цркве у Земуну. Криминалистичко-полицијском универзитету уручен је Богојављенски крст у знак захвалности за очување традиције обичаја прославе Богојављења и наслеђа српске културе. Осим Универзитета, организациони одбор „Богојављење 2021 – Земун” Богојављенским крстом даровао је и Дом здравља „Земун”, Полицијску станицу „Земун” и Специјалну антитерористичку јединицу МУП РС. Богојављенски крст добио је и дугогодишњи пријатељ светковања Богојављења у Земуну др Слободан Радуловић.