Полагање венаца на гроб др Арчибалда Рајса - 08. фебруар 2020. године

У суботу 08. фебруара 2020. године, у 09,00 часова поводом Дана Криминалистичко-полицијског универзитета и 99 година од оснивања прве државне Полицијске школе, положени су венци на гроб др Арчибалда Рајса на Топчидерском гробљу. Венце су положили Милан Радивојевић, помоћник начелника Сектора за људске ресурсе, у име Министарства унутрашњих послова Републике Србије, проф. др Дане Субошић, ректор, у име Криминалистичко-полицијског универзитета, и Никола Кривошић у име Удружења потомака солунских ратника „др Арчибалд Рајс“.

Пре почетка церемоније полагања венаца присутне је поздравио ректор Универзитета проф. др Дане Субошић и у пригодном говору подсетио на значајну улогу др Арчибалда Рајса у развоју полицијског школства у Србији и на значај споне између Србије и Запада у Првом Светском рату.

У церемонији полагања венаца учествовало је и петоро студената КПУ – Мики Симић, Данијела Луковић, Михајло Трајковић, Јована Мишић и Ања Симић.