Студенти Универзитета пливали за Часни крст у Земуну

Обележавање великог Хришћанског празника Богојављења и традиционално пливање за Часни крст одржало се у недељу, 19. јануара 2020. године на Земунском кеју. Његова Светост патријарх српски господин Иринеј служио је свету архијерејску Литургију у Николајевској цркви у Земуну са почетком у 9.00 часова. Након тога уследила је свечана Богојављенска литија која је прошла централним земунским улицама до Дунавског кеја где је око поднева одржано такмичење у пливању за Часни крст. Надметали су се: припадници Војске и Полиције Републике Србије, припадници Жандармерије Републике Србије, припадници СВИБОР-а (Српско витешко борење), грађанство као и студенти Криминалистичко-полицијског универзитета. Укупно 243 пливача, од чега 4 девојке учествовало је у Богојављенској светковини. На стази дугој 33 метара која симболизује број година живота Исуса Христа, први до Часног крста стигао је петнаестогодишњи Стеван Стојиљковић док је код жена Јелена Стошић победница овогодишњег пливања за Часни крст. Стеван је добио статуу Богојављенског пливача, а обоје медаљу. Међу 4 девојке које су се такмичиле је и наша студенткиња прве године Милица Столић. Претходно је Његова светост патријарх српски господин Иринеј са свештенством Српске православне цркве освештао воду хладног Дунава. Организатори 23. трке у пливању за носиоца Богојављенског крста били су Градска општина Земун, Храм Светог оца Николаја и СВИБОР Савез Београда. Овогодишња борба за Часни Богојављенски крст посвећена је јунацима са Кошара. Светковину су својим присуством увеличали принц Александар и принцеза Катарина, председник Општине Земун са сарадницима, припадници Полиције и Војске Републике Србије као и представници јавних, културних, научних и спортских установа.

На манифестацији су присуствовали Ректор Криминалистичко-полицијског универзитета проф. др Дане Субошић, проректор за наставу проф. др Горан Вучковић, командир Дарко Костић, наставник вештина мр Горан Жигић и ментор Дејан Стојиљковић. У име Криминалистичко-полицијског универзитета за Часни крст су пливали студенти: Милица Столић, Никола Крсмановић, Душан Кривчевић, Предраг Живановић, Стефан Красојевић, Михајло Трајковић, Никола Максимовић, Јанко Јовановић, Марко Баста, Драган Миленковић и Жељко Тошић.