Студенти Универзитета посетили Музеј Града Београда, изложбу „Одбрана 78“

Дана 17.12.2019. године, студенти прве године основних студија Криминалистичко – полицијског универзитета посетили су Музеј Града Београда, изложбу Министарства Одбране и Војске Србије под називом „Одбрана 78“, посвећену обележавању 20 година од одбране отаџбине од НАТО агресије.Уз стручно вођство кустоса музеја, студентима је приказан уводни део изложбе, а након тога су наставили разгледање. Изложба је мултимедијална и интерактивна поставка која први пут приказује видео и штампане материјале који до сада јавности нису биле приказане. Изложбена поставка на јединствен начин приказује херојску одбрану земље током 78 дана НАТО агресије. Посебна пажња посвећена је невиним жртвама, цивилима, војницима и полицајцима који су свој живот положили у одбрани Србије. Уз све то, студенти су видели бројне експонате, попут макете авиона MiG 29 или макете ракетног система NEVA у пуној величини, који су 1999. године израђени у циљу обмањивања непријатељске авијације. Говорећи о утисцима након обиласка изложбе, студенти су истакли да су импресије толико јаке и да не могу да издвоје поједине сегменте саме изложбе, и да су им осећања помешана. Са студентима током посете били су командир Дарко Костић и ментор Татјана Радовић.