Криминалистичко-полицијског универзитета на Сајму образовања у Пожаревцу, 13.12. 2019. године

Пожаревачка гимназија је 13. децембра 2019. године била домаћин VII Сајма високог образовања. Традиционални сајам намењен je ученицима завршних разреда свих средњих школа из Пожаревца. Ове године одазвало се двадесетчетири високошколске установе и факултета, међу којима је и Криминалистичко-полицијски универзитет. Нашу установу су представили студенти: Бован Сара, Стојиљковић Никола, Јелић Александар и Смиљковић Алекса, предвођени референтом за интеринституционалну сарадњу, Петровић Јасном. Они су промовисали студијске програме Криминалистичко-полицијског универзитета, између осталог и нови студијски програм мастер академских студија “Управљање безбедносним ризицима природних катастрофа“, који је развијен у оквиру Еразмус+ пројекта NatRisk. Матуранти Пожаревачке гимназије и других школа у окружењу показали су велико интересовање за студијске програме наше установе. Такође, студенти су делили промотивни материјал КПУ и одговарали на многобројна питања ученика, у циљу њиховог правовременог и адекватног информисања о даљем школовању.