Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета посетили спомен обележја у Румунији

У периоду од 15. до 16. октобра 2019. године, 10 студената Криминалистичко-полицијскoг универзитета је у пратњи ментора Дејана Стојиљковића и асистента Санеле Андрић боравило у Румунији, у Араду, где су са представницима Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, припадницима Воске Србије и кадетима Војне Академије и представницима борачких удружења из Србије учествовали у комеморативној церемонији у оквиру Арадске тврђаве, места на коме је био аусто-угарски логор интернирцима у Првом светском рату. У складу са Државним програмом обележавања годишњица историјских догађаја ослободилачких ратова Србије, 16. октобра 2019. године, студенти су учествовали у церемонији полагања венаца и одавању почасти страдалим лицима српског порекла. Такође, обишли су гробља у Темишвару где су сахрањени југословенски пилоти из априлског рата 1941. године и на њима положили венце. По завршетку манифестација организатор се захвалио студентима Универзитета на сарадњи и похвалио њихово ангажовање.