Пракса студената Криминалистике у Управи за ванредне ситуације у Београду

Студенти друге године Oсновних академских и струковних студија криминалистике су у периоду од 10.5. до 11.5.2019. године и од 17.5. до 18.5.2019. године реализовали Основну безбедносну обуку у Сектору за ванредне ситуације МУП-а, Управи за ванредне ситуације у Београду. Захваљујући труду и свесрдном ангажовању руководилаца и инструктора студенти су се упознали са организацијом и начином рада Управе за ванредне ситуације, средствима и опремом за гашење пожара, тактичком применом навалног возила, ватрогасним торњем, начином спасавања и евакуације људи и имовине, личном и скупном опремом за спасавање на води и из рушевина, као и са техничким интервенцијама у саобраћају. Испред КПУ непосредну реализацију праксе спровели су проф. др Млађан Драган и наставник вештина Драгана Анђелковић Глишовић.

Слике можете погледати овде