Студенти универзитета посетили спомен обележја у Републици Чешкој

У периоду од 27. до 30. априла 2019. године, 10 студената Криминалистичко-полицијског универзитета је у пратњи проф. др Александре Љуштине и ментора Дејана Стојиљковића боравило у Републици Чешкој, где су са представницима Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и представницима борачких удружења из Србије учествовали у комеморативним свечаностима обележавања значајних историјских догађаја из ослободилачких ратова Србије. Студенти КПУ посетили су затвор за политичке осуђенике Терезин, у коме је 28. априла 1918. године у затворској болници умро Гаврило Принцип, осуђен на казну 20-годишње робије због Сарајевског атентата, и положили венац испред ћелије у којој је он био затворен. У оквиру програма посете студенти КПУ посетили су и Јиндриховице, где су положили венац на спомен-обележје на месту где је сахрањено 7.100 српских војника који су током Првог светског рата страдали у тамошњем радном логору. Најзад, студенти КПУ посетили су и православну цркву у центру Прага у чијој су крипти похрањени посмртни остаци 1.300 српских војника погинулих у Другом светском рату.