Студенти Криминалистичко – полицијског универзитета посетили Народни музеј

18032019Дана 13.03.2019. године, као награду за успешна ваннаставна ангажовања, студенти Криминалистичко – полицијског универзитета посетили су Народни музеј. Пратилац групе од педест студената била је Марија Милићевић. Уз једносатно стручно вођење разгледана је стална поставка музеја. Студентима је на овај начин пружена могућност да приликом посте непосредно од музејског кустоса сазнају нешто више о појединим сегментима сталне поставке од 400.000 хиљада најрепрезенативнијих врхунских археолошких и историјско - уметничких предмета, који представљају развој и цивилизацијске промене на подручју данашње Србије и ближе околине, од праисторије до позног средњег века, као и кључне уметничке правце и стилове. Студенти су обишли одељење за археологију, одељење за средњи век и одељење за новију уметност, са посебним освртом на наше сликаре Уроша Предића и Пају Јовановића.