Oбележавањe 102 годишњице повлачења српске војске на острво Крф

У складу са Државним програмом обележавања годишњица историјских догађаја ослободилачких ратова Србије, а поводом обележавања 102 годишњице повлачења српске војске на острво Крф, у периоду од 25. - 29. септембра 2018. године, дванаест студената Криминалистичко-полицијске академије je учествовало у церемонијама полагања венаца и одавању почасти страдалим српским војницима. Студенти Академије, учествовали су у протоколарном делу комеморативних свечаности у марини Гувиа, код споменика дринској дивизији, споменика Јанису Јанулису, као и свечаностима на острву Видо и на месту „плаве гробнице“. У знак сећања на око 250.000 страдалих цивила и припадника српске војске на грчким острвима Крф и Видо, комеморативне свечаности предводио је изасланик председника Републике србије и врховног команданта Војске Србије Александра Вучића, Никола Селаковић, који је положио венце код спомен-костурнице у Маузолеју на острву Видо, код морнаричког крста и у „плаву гробницу“. Одавању почасти присуствовали су и изасланици Министарства одбране, Војске Републике Србије и кадети Војне академије. По завршетку манифестација организатор је похвалио ангажовање студената Академије.