Наставници Академије учествовали на Међународном полицијском форуму у Пекингу

Од 16. до 20. октобра 2017. године су у Пекингу, на Народном универзитету јавне безбедности Народне Републике Кине (People’s Public Security University of China-PPSUC), одржане међународне конференције: ‘9th Internationa Policing Forum - Fingerprint Research’ и ‘11th International Fingerprint Research Group Meeting’, на којима су учешће узели бројни међународни експерти из ове области. Испред Криминалистичко-полицијске академије, на форуму су учествовали наставници КПА проф. др Бранкица Поповић и доц. др Ивана Бјеловук, које су презентовале коауторске радове: ‘Fingerprint image utilization in Serbian Police information systems’ и ‘The role of classification in identification of persons based on fingerprints in Serbia’. На конференцији су поред наше и делегације домаћина (Кина) учествовали и представници Аустралије, Бразила, Канаде, Француске, Немачке, Израела, Руске Федерације, Швајцарске, Холандије, Велике Британије, САД и Вијетнама, са којима је остварен контакт као и размена искуства и идеја. Поред активности на конференцији, домаћини су организовали студијске посете различитим организационим јединицама Народног универзитета јавне безбедности Кине. Делегације међународних експерата су тако имале прилику да у полицијском центру Туанхе (TuanHe Campus) обиђу најсавременије форензичке лабораторије, полигоне и друге садржаје који се користе за тактичку обуку, као и библиотеку која садржи преко 1,2 милиона наслова. Посебно је била организована посета Институту форензичких наука при Министарству јавне безбедности (Institute of Forensic Science - Ministry of Public Security). Наставници КПА су имали и званичан састанак са руководством Народног универзитета јавне безбедности Кине коме су присуствовали потпредседник Универзитета prof. dr Xi Yanli, декан факултета форензичких наука prof. dr Jiang Zhanqing и директор канцеларије за међународну сарадњу Liu Donghua. На састанку је потврђено задовољство успостављеном сарадњом између наших институција и изражена жеља и спремност за њеним проширењем. На крају треба истаћи и да су се домаћини срдачно, пријатељски и са великим уважавањем опходили према учесницима конференција којима су организовали и посету чувеном Кинеском зиду као и највећим знаменитостима Пекинга (Забрањени град, Небески храм и др.).