Учешће студената Криминалистичко-полицијске академије на „Свечаној ИПА академији“

Поводом десете годишњице постојања Интернационалне полицијске асоцијације Секција Србија, 08.10.2017. године у Београду, организована је манифестација под називом „Свечана ИПА академија“, у којој су учествовали студенти Криминалистичко-полицијске академије. Манифестација је започета постављањем шпалира код споменика Кнезу Михаилу у центру Београда у коме су учествовале делегације ИПА, представници различитих организационих јединица Министарства унутрашњих послова Републике Србије, полицијски оркестар, полазници Центра за основну полицијску обуку и студенти Криминалистичко-полицијске академије, који су носили заставе земаља Европске уније. Након тога, у народном позоришту у Београду, одржана је „Свечана академија“ у чијем протоколарном делу су учествовала 32 студента Криминалистичко-полицијске академије, који су од стране организатора похваљени за величанствен наступ и допринос одржавању манифестације.