Гостовања истакнутих стручњака на предмету Илегалне миграције и трговина људима (април-мај 2017.)

Током априла и маја 2017. године актуелне садржаје везане зе теме које студенти четврте године академских студија криминалистике изучавају на  наставном предмету Илегалне миграције и трговина људима представили су:
-госпођа Мирослава Јелачић из Групе 484  (17.4.2017. године), на тему  „Мешовити миграцијски токови и заштита права миграната“
-госпођа Ивана Радовић из НВО Астра  (22.5.2017. године), на тему „Улога невладиног сектора у супротстављању трговини људима“
-госпођа Сања Кљајић, директорка Центра за заштиту жртава трговине људима (29.5.2017. године), на тему „Идентификација и збрињавање жртава трговине људи“. Информација о одржаном предавању доступна је и на http://www.centarzztlj.rs/index.php/component/k2/item/99-predavanje-za-studente-policijske-akademija
-господин Горан Тодоровић, шеф одсека за сузбијање трговине људима и кријумчарења људи УКП МУП-а (29.5.2017. године), на тему „Трговина људима као облик криминалног деловања и основна правила криминалистичког поступања на плану њеног спречавања и сузбијања“.
Студенти су показали изузетно велику  заинтересованост за представљене садржаје и допринели њиховој  разради кроз дискусију и постављање бројних питања.
У истом периоду (29. 5. 2017. године), седамнаест студента КПА учествовало је у реализацији  информативне радионице на тему „Превенција трговине људима“. У просторијама Црвеног крста Србије, тему "Кривичноправно одређење трговине људима у националном законодавству" представили  су студенти Цвијетић Милош, Капиџић Јасмин, Дуканац Душан и Кљајевић Немања. Тему "Принудни бракови" су представиле студенткиње   Бошковић Снежана, Спасић  Милица и Шинко Мирјана.  Информација о радионици коју су организовали и реализовали волонтери Црвеног крста Србије доступна је и на https://www.redcross.org.rs/vesti/informativne-radionice/