Пракса студената у Управи за ванредне ситуације

Студенти друге године oсновних академских и струковних студија Криминалистичко-полицијске академије, у периоду од 19.05.  до 20.05.2017. године и од 26.05. до 27.05.2017. године, похађали су Основну безбедносну обуку у Ватрогасно спасилачкој бригади, Сектора за ванредне ситуације - Управа за ванредне ситуације.
Захваљујући труду и свесрдном ангажовању инструктора студенти су најпре упознати са организацијом и начином рада Управе за ванредне ситуације, а потом и са средствима и опремом за гашење пожара, тактичком применом навалног возила, ватрогасним торњем, начином спасавања и евакуације људи и имовине, личном и заједничком опремом за спасавање на води и из рушевина, као и са техничким интервенцијама у саобраћају.
Студенти су обуци присуствовали у пратњи проф. др Драгана Млађана и наставника вештина Драгане Анђелковић Глишовић.