Студенти Академије учествовали у свечаној комеморацији у Јасеновцу и Доњој Градини

Делегација Владе Републике Србије, на челу са министром рада, запошљавања, борачких и социјалних питања Александром Вулином и његовим замеником Миланом Поповићем, учествовала је у одавању почасти и полагању венаца на спомен-обележју жртвама Усташког геноцида, у недељу 23.04.2017. године, на месту некадашњег концентрационог логора Јасеновац. Свечаној комеморацији присуствовало је и десет студената Криминалистичко-полицијске академије: Илић Небојша, Костић Небојша, Орландић Марко, Мајкић Милош, Јовановић Дарко, Ратковић Татјана, Ајдачић Сања, Милосављевић Соња, Лападатовић Сандра и Јанковић Милица, који су били део званичне делегације Републике Србије, заједно са кадетима Војне академије. Парастосу страдалим Србима, Јеврејима и Ромима присуствовао је и премијер Републике Србије Александар Вучић. Помоћник министра Милан Поповић похвалио је студенте Криминалистичко-полицијске академије и захвалио им на успешној сарадњи. Студенти су на свечану комеморацију ишли у пратњи Санеле Андрић, сарадника у настави.

Слике можете погледати овде.