Представници академије учестовали у раду Regional winter school security 2017

У периоду 20-22.03.2017. у Скопју и Крушеву у организацији Факултета безбедности из Скопја и организација Konrad Adenauer Stiftung и  Wifried Marten Cеnetre for Europan Studies проф. др Милан Жарковић, као представник Криминалистичко-полицијске академије са десет студената четврте године академских студија криминалистике, и то: Арсић Александар, Симовић Наташа, Ивановић Анђела, Величковић Ненад, Стојановић Кристина, Милошевић Владимир, Тошовић Сања, Раичковић Сања, Милосављевић Бранислав учествовали су у  раду Regional Winter School Security 2017, Cross-border Cooperation in Coping with Common Security Challenges from the Migrant and Refuge Crisis.
Уз изузетно топао пријем, указану пажњу и узајамно поштовање које је прожимало све активности у којима су учествовали и студенти и наставници Факултета безбедности из Скопја, односно студенти Факултета политичких знаности из Загреба и доц. др Марта Зорко, састанке и друге активности реализоване током одржавања регионалне зимске школе посвећене су разматрањима изазова илегалних миграција и избегличке кризе. Првог дана свим учесницима регионалне школе у згради Министарства  спољних послова Републике Македоније обратио се  министар Никола Поповски.