Додела „Доситејеве стипендијe“

Фонд за младе таленте, у надлежности Министарства омладине и спорта, на годишењем нивоу стипендира и награђује око 2500 ученика средњих школа и студената. Циљеви Фонда за младе таленте су подстицање и вредновање изузетних постигнућа младих Републике Србије у различитим областима, као и подршка у даљем школовању и стручном усавршавању. На свечаности– „Доситејева стипендија“, у уторак 28. марта 2017. године, у 12 часова на Калемегдану, студенткињама четврте године основних академских студија Криминалистичко-полицијске академије, Стефани Јокић и Наташи Симовић, додељени су уговори о стипендирању. Наведене студенткиње су, у конкуренцији од 1250 пријављених студената са основних академских студија свих факултета у Републици Србији, добиле ову престижну награду на основу изузетног залагања и постигнућа током школовања на Криминалистичко-полицијској академији. Свечаности је присуствовао министар омладине и спорта Републике Србије, господин Вања Удовичић, који је добитницима награде уручио уговоре.