Љубиша Драшковић и Жељко Козаров одржали предавање студентима Академије

У оквиру семинара Кривична дела са елементима насиља Криминалистичке секције КПА, у уторак 29.11.2016. године почасно предавање на тему „Насиље у школама и улога школског полицајца у превенцији насиља“ су одржали Љубиша Драшковић, шеф одсека за превенцију у Управи полиције ПУ за град Београд и Жељко Козаров, полицијски службеник ПС Земун, ангажован на унапређењу безбедности ученика и школа. Уважене колеге су методолошком концепцијом предавања, усмереном на анализу аргумената о проблемима насиља у школи, развили квалитетну дискусију у којој су студенти својим креативним приступом настојали да идентификују највеће проблеме и да дефинишу препоруке за успостављање ефикаснијег система превенције, са посебним освртом на неопходност заједничког рада свих субјеката.