Свечаност на студијама другог степена

У амфитеатру Криминалистичко-полицијске академије „др Арчибалд Рајс“ 4. новембра 2016. године одржана је свечаност поводом пријема студената уписаних на други степен студија у школској 2016/2017. години и доделе диплома студентима који су студије завршили по студијским програмима мастер и специјалистичких академских студија. Свечаности су присуствовали новоуписани и дипломирани студенти, наставници и сарадници Академије.

Вршилац дужности декана Академије проф. др Драгана Коларић честитала је дипломиранима са жељом да своја знања преточе у конкретне резултате, а новоуписанима честитала на избору студија и професионалном опредељењу уз жељу да постигну запажене резултате. Нагласила је да је образовање основ свих реформских процеса у друштву, па отуда и одговорност целокупног друштва, посебно образовних институција у креирању кадрова. Одговорност према држави, грађанима и њиховим материјалним и другим добрима, као и супротстављање свим видовима криминала и тероризма, захтевају савремени кадар који ће професионално одговарати на све изазове, уз пуно поштовање људских слобода и права. Посебно је истакла да ће Криминалистичко-полицијска академија ове школске године по први пут уписати студенте на докторске студије, на студијске програме Криминалистика и право и Форензичко инжењерство, као и да је Академија у процесу трансформације у Криминалистичко-полицијски универзитет.

Вршилац дужности декана проф. др Драгана Коларић уручила је дипломе најбољим студентима:

Мастер академске студије

Радовановић Ненадић Уна, студијски програм Форензичко инжењерство, просечна оцена 10
Тасић Марија, студијски програм „Криминалистика“, просечна оцена 9,88
Аксентијевић Владимир, студијски програм Информатика и рачунарство, просечна оцена 9,50

Специјалистичке академске студије

Крша Тијана, студијски програм Криминалистичко-форензичке идентификације, просечна оцена 10
Милић Јелена, студијски програм Криминалистичко-форензичке идентификације, просечна оцена 10
Драговић Горан, студијски програм Извршно управљање у систему државне управе, просечна оцена 10
Милић Веселин, студијски програм Извршно управљање у систему државне управе, просечна оцена 10
Чигоја Стеван, студијски програм Безбедносна заштита лица и имовине, просечна оцена 9,75
Совтић Славиша, студијски програм Криминалистичко супротстављање савременим облицима криминала, просечна оцена 9,38

Присутнима се у име дипломираних студената захвалила Марија Тасић. Осталим студентима дипломе су уручили продекани проф. др Милан Жарковић и проф. др Саша Мијалковић. Музички програм извео је студентски хор Академије.