Академија и Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“' потписале споразум о сарадњи

В. д. декана Криминалистичко-полицијске академије, проф. др Драгана Коларић и управник Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“, проф. др Александар Јерков, потписали су 4. јула 2016. године Споразум о сарадњи. Он ће омогућити да научноистраживачки резултати остварени на Криминалистичко-полицијској академији постану видљивији како у научној заједници Србије тако и на међународном плану, као и да студенти Академије добију бољи приступ најсавременијим научним изворима података и базама знања. Од нове школске године свим студентима Криминалистичко-полицијске академије биће омогућена посебна обука од стране стручњака Универзитетске библиотеке за коришћење најсавременијих метода приступа научним информацијама. Одбрањени специјалистички, мастер радови, као и докторске дисертације дипломаца Академије, биће похрањени у професионалном репозиторијуму за дуготрајно чување дигиталних објеката Therefore Универзитетске библиотеке, а одабрани мастер и докторски радови биће видљиви на централном европском порталу мастер и докторских радова DART Europe (www.dart-europe.eu/). Поводом обележавања деведесет година рада, Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“ је (као трећа библиотека у свету, после библиотека универзитета Харвард и Оксфорд) ове године својим корисницима омогућила приступ јединственој дигиталној изложбеној витрини Magic box која омогућава листање дигиталних страница старих и ретких књига; једина је библиотека у региону која учествује у једном од истраживачких пројеката Европске уније Хоризонт 2020. Криминалистичко-полицијска академија ће од октобра ове године започети с образовањем прве генерације студената докторских студија, па је сарадња са Универзитетском библиотеком од великог значаја за развој научног подмлатка.