Студенати КПА учестовавли на међународном курсу организованом од стране Националне полицијске академије у Авили

Чланови Криминалистичке секције, студенти четврте године основних академских студија, Надежда Спајић, Филип Росић, Јелена Томић и Борисав Марковић су у периоду од 28.05.2016.год. до 04.06.2016.год. учествовали на међународном курсу одржаном на Националној полицијској школи у граду Авила, Шпанија. У оквиру курса студенти су имали прилику да се упознају са моделом полицијског образовања у Шпанији, са организационом структуром Министарства унутрашњих послова Шпаније. Осим тога, присуствовали су предавањима на теме: „Феномен миграција у Шпанији и Европи“, „Сајберкриминал“, „Тероризам у Шпанији“, „Технике самоодбране (практична вежба)“, „Јединица за интернационалну сарадњу (као орг. јединица МУП Шпаније)“, „Међународне полицијске мисије“, „Практична вежба гађања на симулатору“, „Тероризам као савремена претња безбедности“. У циљу упознавања са моделом рада шпанске полиције студенти су посетили полицијске станице у Авили и Сеговији, као и Национални оперативни центар у Мадриду. Као потврду о успешно завршеном курсу, студенти су добили званичне сертификате који носе један ЕСП бод.