Предавање Министарства за ванредне ситуације Руске Федерације

Дана 19.05.2016. године, Криминалистичко-полцијску академију, посетили су припадници Српско-руског хуманитарног центра и спасиоци из одреда „Центроспас“, Министарства за ванредне ситуације Руске Федерације: Ниреников Андреј, Климанов Андреј и Селеверстов Роман. Том приликом гости из Руске Федерације одржали су предавање о спасилачким операцијама везаним за терористички акт у граду Беслану (опсаду школе током које је погинула 331 особа, већином деце), као и за опсаду позоришта „Дубровка“ у Москви у којем је погинуло 129 особа (укључујући и четрдесет и једног чеченског терористу). Веома интересантном предавању присуствовали су студенти који су припадници секције за ванредне ситуације, чланови безбедносне и полицијске катедре, као и проф. др Тијана Шурлан, в.д. продекана за студије другог степена. Присутне госте поздравио је в.д. продекана за наставу проф. др Милан Жарковић.