Студенти Академије учествовали на комеморативној свечаности у Аустрији

У периоду од 13. до 16. маја 2016. године, двадесет осам студената Криминалистичко-полицијске академије, у пратњи професорке Весне Анђелић Николенџић и шефа Одсека за менторски рад и безбедност Миланка Кошанина, боравило је у Аустрији, поводом комеморације код споменика у логору Ебензе. Делегација је обишла спомен-комплекс, као и једини тунел који је отворен за јавност, у којем су логораши били присиљени да раде за авиоиндустрију нацистичке Немачке. Приликом обиласка, делегацији се придружио господин Владимир Новаковић, генерални конзул Амбасаде Републике Србије у Салцбургу. Заједно са делегацијама других европских земаља, студенти КПА имали су прилику да посете дворац Хартхајм, Гузен 1- некадашњи подлогор Маутхаузена, као и споменик жртвама у истоименом меморијалу, на месту некадашњег крематоријума, где је истакнута и застава Републике Србије. Полагању венаца и одавању почасти присуствовали су државни секретар господин Драган Поповић и отправник послова Амбасаде Републике Србије у Бечу господин Горан Брадић. Студенти су обишли споменик Југословенима палим у Другом светском рату, и том приликом положили венце, одали почаст и обишли споменике жртвама из других држава. Након тога је уследио одлазак до савезничког војног гробља из Првог светског рата у селу Реифердорфу у близини Маухаузена, где је сахрањено 7.600 Срба и до српског војничког гробља из Првог светског рата у Ашаху, где је сахрањено 5.600 српских војника. Организатор се захвалио студентима Академије на сарадњи и похвалио њихово ангажовање.