11. МЕЂУНАРОДНА КОНФЕРЕНЦИЈА „Безбедност саобраћаја у локалној заједници“

У периоду 13–16. априла 2014. у Врњачкој Бањи (хотел Звезда) одржана је 11. међународна Конференција „Безбедност саобраћаја у локалној заједници“. Преко 350 регистрованих учесника скупа из Србије и иностранства (Босне и Херцеговине, Црне Горе, Хрватске, Македоније, Руске Федерације и Словеније), представнике организатора и госте, као први говорници поздравили су доц. др Миладин Нешић (председавајући организационог одбора) и проф. др Крсто Липовац (председавајући научног програмског одбора). Учесницима су се обратили и: Ненад Марковић (Краљево, председник Саветa за безбедност саобраћаја и заменик председника Скупштине града Краљева), Иван Џатић (Врњачка Бања, помоћник председника општине), проф. др Небојша Бојовић (Саобраћајни факултет у Београду, декан), проф. др Драган Јовановић (Факултет техничких наука у Новом Саду, шеф Департмана за саобраћај), др Дејан Богићевић (Висока техничка школа у Нишу, шеф друмског студијског програма), др Драгослав Кукић (АМСС, Центар за моторна возила АМСС) и Златко Беленцан (Управа саобраћајне полиције, МУП Републике Србије). Конференцију је свечано отворио градоначелник Краљева господин Томислав Илић, а у својству представника организатора присутне је поздравио и в. д. продекана за наставу Криминалистичко-полицијске академије проф. др Милан Жарковић. Радном делу конференције, на ком је изложено 100 стручних и научних радова (67 објављених у зборницима радова на српском језику и језицима бивших југословенских република, 13 необјављених студентских радова и 20 радова који ће бити објављени у зборнику радова на енглеском језику) претходило је уручење захвалница и плакета. Уз Криминалистичко-полицијску академију и Саобраћајни факултет у Београду (који су плакете добили за допринос развоју Конференције и безбедности саобраћаја у Србији), плакете су добили и град Ваљево (као најактивнији град у унапређењу безбедности саобраћаја у 2015. години); Полицијска управа у Прокупљу (као најбезбеднија полицијска управа у 2015. години); господин Ненад Марковић, заменик председника Скупштине и председник Савета за безбедност саобраћаја града Краљева и доц. др Миладин Нешић за лични допринос организацији и развоју Конференције.