Учешће студената на манифестацији поводом обележавања стогодишњице страдања српских војника на Крфу у Грчкој

Студенти Криминалистичко-полицијске академије учествовали су на манифестацији поводом обележавања стогодишњице страдања српских војника на Крфу у Грчкој, одржаној од 16. до 19. априла 2016. године. Свечана манифестација је одржана на острву Видо, а завршила се бацањем цвећа и венаца у море, такозвану ,,Плаву гробницу“. Последњег дана положени су венци на месту искрцавања српске војске у Гувији, на некадашњем гробљу страдалих припадника Дринске дивизије у Агиос Матеусу и код споменика Јанису Јанулису у Агиос Матеусу. Један од студената је изјавио: „Иако смо сви јако желели да се ово путовање и боравак на Крфу продужи још који дан и да уживамо у лепотама ових места и споменика због којих смо сви поносни, четири дана су заиста довољна да се уверимо у приче наших предака, да постоји земља, острво, које красе управо сећања и помени, печати наших јунака који никада неће избледети јер се сваког дана огледају у обалама Јонског мора.“