Предавање на тему „Људска права и Европске конвенције о људским правима“

У четвртак, 17.03.2016.год, у времену од 11.30 до 15.00 у хотелу ''Метропол'', одржано је предавање на тему људских права и Европске конвенције о људским правима, коме су присуствовале и студенткиње КПА Уна Гатарић, Надежда Спајић и Ђурђина Јешић. Излагање се тицало имплементације Европске конвенције о људским правима и прописа Европског суда за људска права на националном нивоу држава потписница ове Конвенције, са фокусом на руско и пољско искуство, о чему су говориле гђа Мариа Филатова и гђа Дагмара Рајска, консултанти у Савету Европе. Предавања су се одржала захваљујући сарадњи Центра за људска права чији је представник гђа Ивана Крстић-Давинић, асистент на Правном факултету у Београду и гђа Силвије Пановић-Ђурић, менаџера канцеларије Савета Европе у Београду. Након предавања, студенти су присуствовали свечаном ручку, на коме су разменили мишљења и искуства са студентима других факултета и предавачима.