Студијска посета Школи за криминалистику, Универзитета у Лозани

Проф. др Тијана Шурлан, в.д.продекана за студије другог степена и међународну сарадњу гостовала је од 31. јануара до 3. фебруара 2016.г. на Школи за криминалистику Универзитета у Лозани. Школу за криминалистику Универзитета у Лозани основао је 1909.године професор др Арчибалд Рајс (тада под називом Институт за форензику), баш као што је 1921.године основао прву државну Полицијску школу у Београду. Баштинећи сећање на заједничког утемељивача, Школа за криминалистику Универзитета у Лозани и КПА настоје да отпочну будућу сарадњу. Гостовање продеканице Шурлан управо и јесте имало за циљ разматрање могућности научне сарадње, размене професора, студената, као и организовање заједничких пројеката. У склопу свог студијског боравка проф.Шурлан је одржала предавање на тему „Др Арчибалд Рајс утемељивач криминалистике и полицијског школства у Србији“. Предавање су слушали професори и студенти Школе за криминалистику Универзитета у Лозани, уважени професор Пјер Марго, као и представник полиције Кантона Во у Швајцарској.