Др Слободан П. Симоновић одржао предавање студентима Академије

Дана 15.12. 2015 године од 10 до 12 часова Криминалистичко-полицијску академију је, по други пут ове године, посетио и одржао стручно предавање студентима, професорима, припадницима Сектора за ванредне ситуације, представницима других факултета и заинтересованих државних органа на тему “Од управљања ризиком до “прилагодљивости” - нови приступ” др Слободан П Симоновић, Професор Грађевинског Факултета Универзитета Западног Онтарија, Канада. Професор Симоновић је у свету признати стручњак у области климатских промена и утицаја ових промена на водне ресурсе, као и моделовање и процена ризика инфраструктура, а у свом излагању говорио је о “прилагодљивости” као динамичкој мери која обезбеђује детаљнији увид у карактер система (на пример локалне самоуправе) који је под поремећајем, насталим због катастрофе и његове могућности да се поврати у нормално стање. После врло инспиративног предавања које је трајало 45 минута, присутни, међу којима и дописни члан Српске академије наука, проф. др Слободан Марковић, су у врло конструктивној атмосфери коментарисали и постављали питања у вези изложене теме. Веома је било запажено интересовање студената о излагању професора Симоновића, а представници Сектора за ванредне ситуације су посебно исказали интересовање за методологију процене ризика.