Учествовање студената на комеморативној свечаности у Араду у Румунији

У складу са Државним програмом обележавања годишњице историјских догађаја ослободилачких ратова Србије, у петак 16. октобра 2015. године, поводом обележавања стогодишњице страдања српских интернираца у логору у Араду у Румунији и сећања на српске војнике страдале током Првог светског рата, двадесет пет студената Криминалистичко-полицијске академије учествовало je у церемонији полагања венаца и одавању почасти страдалим српским војницима, уз обраћање државног секретара Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, господина Драгана Поповића, присуства Генералног конзула Републике Србије у Темишвару, господина Лазара Манојловића и уз почасни Гарнизон Војске Румуније. Након тога, студенти су посетили и положили венце на место Спомен костурнице на гробљу Помениреа. Организатор се захвалио студентима Академије на сарадњи и похвалио њихово ангажовање.