Професори Академије учествовали у пројекту унапређења безбедности ученика

Регионална „Телевизија Пи канал“ са седиштем у Пироту реализује пројекат „Лајкујмо безбедност пиротских ученика“. Дугорочни циљ овог пројекта је стварање безбедног окружења на интернету, на улици и у школи за сву децу Пирота, односно развијање безбедносне културе ученика из области безбедности деце у саобраћају, безбедности у витруелном свету (интернет), безбедног одрастања (депресија, наркоманија, делинквенција, конфликти са родитељима и наставницима итд.), безбедности у школи (вршњачко насиље) и код куће (пожари, поплаве, инсталације, лекови, одрастање, конфликти...). Ове теме ће бити обрађене кроз бројне едукације, радионице, предавања, тв емисије, штампање лифлета и билтена и драмске приказе. Реализатори пројекта су просветни радници пиротских основних школа, професори Високе школе струковних студија за образовање васпитача у Пироту, стручњаци из Министарства унутрашњих послова Републике Србије и Полицијске управе у Пироту, новинари из Пирота и Београда и стручњаци из Школске управе Ниш. У реализовању пројекта учествовали су и наставници Криминалистичко-полицијске академије, проф. др Саша Мијалковић и доц. др Звонимир Ивановић. Они су у петак 9. октобра, у препуној сали Дома културе у Пироту, одржали јавна предавања за ученике пиротских основних школа, њихове наставнике и родитеље, представнике компаније „Тигар Тајерс“ који је главни покровитељ пројекта, као и за заинтересоване грађане. Том приликом, проф. др Саша Мијалковић је присутне упознао са опасностима савременог насиља у спорту и поводом спорта („Навијачки хулиганизам и безбедност младих“), а доц. др Звонимир Ивановић говорио је о опасностима са којима се млади срећу приликом употребе савремених информационих технологија („Безбедност младих у виртуелном окружењу“). Публика је са одушевљењем прихватила излагања и у њима активно учествовала. Организатор пројекта и представници основних школа закључили су да су јавна предавања стручњака из полиције и полицијских школа о савременим безбедносним претњама изузетно значајна за развијање безбедносне културе младих, за јачање угледа и поверења у МУП РС, као и за унапређење односа полиције и грађана.