МИНИСТАР УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА, АЛЕКСАНДАР ВУЛИН ПОСЕТИО КРИМИНАЛИСТИЧКО-ПОЛИЦИЈСКИ УНИВЕРЗИТЕТ ПОВОДОМ ПОЧЕТКА НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ/СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ СТУДЕНАТА ПОВОДОМ ПОЧЕТКА НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Свечани почетак школске године и пријем нове генерације студената уписаних на основне студије Криминалистичко-полицијског универзитета обележен је 4. октобра 2021. године у амфитеатру „Др Арчибалд Рајс“. Свечаности су присуствовали: министар унутрашњих послова Александар Вулин; директор полиције, генерал полиције Владимир Ребић; државни секретар Бојан Јоцић; помоћник министра и начелник Сектора унутрашње контроле Дејан Ковачевић; помоћник министра и начелник Сектора за ванредне ситуације Лука Чаушић; помоћник министра и начелник Сектора за материјално-финансијске послове Жељко Веселиновић; заменик начелника Сектора за међународну сарадњу, европске послове и планирање Маја Јестровић; секретар Министарства Зоран Лазић; заменик серетара Министарства Милица Бонџић; помоћник дирекора полиције и начелник Полицијске управе за град Београд Веселин Милић; помоћници директора полицијe: генерал полиције Богољуб Живковић, Дејан Ковачевић и Драган Васиљевић; начелници Управе криминалистичке полиције Богдан Пушић, помоћник начелника Управе криминалистичке полиције Иван Брандић; начелник Националног центра за криминалистичку форезнику Ненад Вуканић; начелник Управе граничне полиције Миле Јандрић; командант Жандармерије, генерал полиције Дејан Луковић; помоћник начелника Сектора за људске ресурсе Милан Радивојевић; начелник Одељења Управе саобраћајне полиције Стеван Спасић, наставници и студенти Универзитета.

Свечаност је почела смотром 50. класе студената Универзитета, коју је извршио министар унутрашњих послова Александар Вулин. Рапорт је предао капетан полиције Марко Аранђеловић. Након тога, министар унутрашњих послова Александар Вулин и ректор Универзитета, проф. др Зоран Ђурђевић обишли су просторије Студентског интерната. На почетку свечаности посвећене пријему нових студената, ректор Универзитета пожелео је добродошлицу новој генерацији студената основних студија и истакао да се ове године обележава 100 година постојања полицијског школства у Републици Србији. Указао је на значај који Универзитет има у образовању будућих припадника Министарства унутрашњих послова и важност научноистраживачког рада, који се одвија под окриљем Универзитета, за развој полицијске професије. Ректор Универзитета је нагласио стратешка опредељења установе, која се односе на континуирано унапређење квалитета студијских програма и услова студирања, развој научноистраживачке делатности и успостављање кратких студијских програма, као добре основе за вертикално и хоризонтално напредовање у Министарству. Ректор Универзитета се захвалио Министарству унутрашњих послова на досадашњој подршци и изразио очекивање да ће уз помоћ Министарства ускоро започети реализација пројекта изградње нове зграде за информациону безбедност и дигиталну форензику. Ректор је обраћање завршио речима да је „Криминалистичко-полицијски универзитет кућа Министарства унутрашњих послова“.

Министар унутрашњих послова Александар Вулин са ректором Зораном Ђурђевићем  уручио је књиге студентима који су остварили највишу просечну оцену у школској 2020/2021. години. Награђени су:

- Далибор Ђорђевић, студент прве године Основних академских студија криминалистике, за положене испите и остварен просек 9,56
- Сања Раичевић,  студенткиња треће године Основних академских студија Информатика и рачунарство, за положене испите и остварен просек 9,88
- Милица Мушицки, студенткиња прве године Основних академских студија Форензичко инжењерство за положене испите и остварен просек 10
- Сања Пивић, студенткиња друге године Основних струковних студија криминалистике, за положене испите и остварен просек 9,11

Министар унутрашњих послова Александар Вулин поздравио је нову генерацију студената и поручио да су они будућност и нада српске полиције. „Трудићемо се да вам обезбедимо добре и још боље услове за живот и рад. За разлику од неких претходних година, сви ви који сте на буџету, првог дана када завршите школовање, када уђете у полицијску управу, тамо где су вас одредили и послали, радићете са вашом стручном спремом и имаћете прилику да ту и останете, напредујете, радите“, рекао је министар Вулин. Министар је истакао да ће студенти који заврше школовање на Универзитету „имати наше поверење и бићете наша нада“.  Министар је поручио студентима да чувају Србију јер немају другу земљу и истако да нема успешне државе без успешне полиције, као ни успешне полиције без успешне државе. Новој генерацији студената министар је  напоменуо да су изабрали један од најтежих послова у државној управи, односно да су изабрали да брину о другима и да ће зато Министарство бринути о њима.

Слике, можете погледати овде