Курс немачког језика за запослене Универзитета и припаднике МУП-а

У оквиру међународне сарадње, Криминалистичко-полицијски универзитет успешно реализује заједничке активности са Канцеларијом криминалистичке полиције Немачке (Bundeskriminalamt) у Београду.

Током састанка, у фебруару 2020. године, официр за везу Канцеларије Савезне криминалистичке полиције Немачке (Bundeskriminalamt), Штефан Швајкерт (Stephan Schweikert) изразио је захвалност проректору за међународну и интеринституционалну сарадњу Универзитета, проф. др Саши Мијалковићу за  успешну међународну сарадњу, а посебно за организовање студијске посете студената Федералног универзитета за примењене науке и јавну управу, из Висбадена, Савезна Република Немачка, у децембру 2019. године. Као резултат успешне сарадње, у склопу донација, Канцеларија БКА је понудила донацију и издвојила одређени фонд за реализацију курса немачког језика за 30 радника Криминалистичко-полицијског универзитета и за 20 припадника Министарства унутрашњих послова Републике Србије. Реализовање курса немачког језика започето је у уторак, 27. октобра 2020. године и трајаће нареднa четири месеца. Курс изводе наставници Академије OXFORD, Милица Пауновић и Јасминка Шолаја.

Након завршетка курса, сви полазници ће бити подвргнути тестирању како би испунили услов за добијање сертификата о завршеном курсу немачког језика, почетног А1 нивоа.

Deutschkurs im Rahmen einer Spende der Deutschen Kriminalpolizei
Deutschkurs für Universitätsangestellte und Mitglieder des Innenministeriums

Innerhalb der internationalen Kooperation, Kriminalpolizei Universität realisiert erfolgreich gemeinsame Aktivitäten mit Bundeskriminalamt in Belgrad.

Während der Verabredung im Februar 2020, der Offizier für die Beziehung des Bundeskriminalamtes Stephan Schweikert hat dem Prorektor die Dankbarkeit für internationale und interinstitionelle Zusammenarbeit der Universität, Proffesor Dr. Sasa Mijalković für erfolgreiche internationale Zusammenarbeit ausgedrückt, und vor allem für die Organisation eines Studienbesuchs der Studenten der Eidgenössischen Fachhochschule und der öffentlichen Verwaltung, aus Wiebaden Bundesrepublik Deutschland im Dezember 2019.

Als das Ergebnis der erfolgreichen Zusammenarbeit, im Rahmen der Spende, das Büro BKA hat die Spende angeboten und bestimmtes Fond für die Realisierung des Deutschkurses für 30 Arbeiter der Kriminalpolizei Universität und für 20 Mitglieder des Innenministeriums der Republik Serbien ausgesondert. Die Realizierung des Deutschkurses hat am Dienstag, am 27. Oktober 2020 angefangen und wird 4 Monate dauern. Den Kurs leiten die Lehrer von Akademija Oxford, Milica Paunović und Jasminka Šolaja ab.

Nach Abschluss des Kurses, alle Teilnehmer werden die Prüfung machen und das Zertifikat für das Abschluss des Deutschkurses A1 Nivou bekommen.

Fotografien