Студентска лига УССБ - женска футсал екипа КПУ освојила друго место

05122019

Финале Првенства студенткиња Универзитетског спортског савеза Београда у футсалу између екипа Криминалистичко-полицијског универзитета и Факултета спорта и физичког васпитања одиграно је 14. децембра 2019. године у Хали спортова „Ранко Жеравица“ на Новом Београду. Девојке са ФСФВ-а, браниле су шампионско одличје освојено прошле године. Ове сезоне у групној фази оствариле су максималан учинак и као првопласиране су обезбедиле учешће у полуфиналу у којем су савладале екипу Факултета организационих наука резултатом 3:1. Екипа Криминалистичко-полицијског универзитета у првом делу такмичења забележила је један пораз и то управо против футсалерки ФСФВ-а. После убедљивих победа у групној фази лиге УССБ-а, против Информационих и комуникационих технологија и Електротехничког факултета са гол разликом 13:3, уследио је дерби и полуфинале са Војном академијом у коме су наше девојке славиле резултатом 3:2. Победом над Војном академијом, студенткиње Универзитета су се пласирале пети пут за редом у финале лиге УССБ-а. Финале се није завршило у корист студенткиња КПУ, пошто су поражене од екипе Факултета спорта и физичког васпитања резултатом 5:3. Противнице су заслужено однеле победу и оправдале улогу фаворита. Екипу Криминалистичко-полицијског универзитета представљале су студенткиње: Марија Милићевић, Јелена Миленковић, Катарина Лазић, Марија Павловић, Милица Павловић, Милица Николић, Хелена Радовановић, Нена Вишњић и капитен и вођа секције Драгана Мићић. Све честитке нашим девојкама на освојеном сребру.