Нова издања

Хемијско-технолошки инжењеринг: практикум за лабораторијске вежбе

др Ката Трифковић
др Милош Томић
проф. др Никола Милашиновић

Сврха форензичке инжењерске истраге јесте проналажење узрока одређених неуспеха с циљем побољшања перформанси или животног и радног века материјала. Инжењерска запажања настала на основу практичног рада у лабораторији, као и теоријска знања стечена похађањем курса Хемијско-технолошки инжењеринг, омогућавају студентима адекватан увид у структуру и својства испитиваних материјала. Практикум се састоји од седам лабораторијских вежби, које укључују основно градиво неопходно за разумевање понашања металних, керамичких, полимерних али и композитних материјала, прилагођено нивоу наставе и опреми на Департману за форензику Криминалистичко-полицијског универзитета. У уводном делу сваке од вежби посебно су назначени њихов циљ, потреба да студент научи или обнови градиво, да се упозна са садржајем и основним принципима израде експерименталних вежби, као и да одговори на питања која се налазе на крају уводног дела. Студенту је такође омогућено да на адекватан начин сакупи и обради резултате добијене извођењем експеримента.

2019, 104 стр.
ISBN 978-86-7020-436-2