Управно право

четврто, измењено и допуњено издање
проф. др Драган Васиљевић
проф. др Зорица Вукашиновић Радојичић

Управно право, као наставна дисциплина, креће се у одређеним дидактичким и педагошким границама и својим програмом се уклапа у општи наставни план и програм одговарајућих студија на појединим високошколским образовним установама. Уобичајена је пракса да сту¬денти кроз Управно право, као наставну дисциплину на основним студијама, стичу основна сазнања о најважнијим питањима система науке управног права. Уџбеник Управно право је намењен, пре свега, студентима криминалистике на Криминалистичко-полицијском универзитету у Београду, али и посленицима науке управног права, као и ширем кругу заинтересоване правничке јавности. Највећа и најважнија новина овог четвртог, измењеног и допуњеног издања састоји се у томе што је уџбеник резултат коауторства проф. др Драгана Васиљевића с проф. др Зорицом Вукашиновић Радојичић, која је написала поједине целине. Поред тога, измене у неким деловима претходног издања, пре свега због промена у прописима које су настале у међувремену, углавном се односе на првих пет делова уџбеника, који су посвећени следећим питањима: увод у управно право, субјекти управе, послови управе, акти управе и контрола управе. Уџбеник је обрађен према прописима који су важили закључно са априлом 2019. године.

2019, 399 стр.
ISBN 978–86–7020–326–6