Драгана Анђелковић Глишовић

Драгана Анђелковић Глишовић
ТЕЛЕФОН
+ 381 64 13 03 749
Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Образовање
  1. Виша школа унутрашњих послова, Београд
  2. Правни факултет, Универзитет у Крагујевцу
Наставна област, предмети
Научна област: -
Наставно и/или научно истраживачко звање

Наставник криминалистичко-полицијских и безбедносних вештина

Кратка биографија

Рођена је 16.8.1975. године у Крагујевцу, где је завршила основну и средњу школу са одличним успехом. Вишу школу унутрашњих послова завршава по убрзаном програму студирања као студент генерације. Високо образовање стиче на Правном факултету у Крагујевцу. Уписала је на матичном факултету докторске студије на међународноправном смеру.
Радни однос засновала је 1997. године у МУП-у РС на радном месту полицајца („П“) у Управи пограничне полиције за странце и управне послове. Године 2001. прелази на Вишу школу унутрашњих послова и као сарадник за обуку кадрова учествује у процесу извођења наставе (вежби) на предмету Надлежност и методе полиције. Поред ангажовања у наставном процесу, обављала је и послове секретара у редакцији листа „Билтен ВШУП“. Интеграцијом Више школе унутрашњих послова и Полицијске академије (2006. године), у Одсеку за менторски рад и безбедност  обавља послове ментора. У наставно звање наставника криминалистичко-полицијских и безбедносних вештина изабрана је 2010. године.
Успешно је завршила бројне курсеве у оранизацији Одељења за спровођење закона Организације за европску безбедност и сарадњу: Увод у савремене стандарде полицијског рада, Курс за тренере, Курс за тренере-менторска фаза, Курс за евалуацију наставе  и виши курс за тренере.

Избор из публикација
  1. Анђелковић, Д., „Радно и свечано обележен 8. фебруар-Дан полицијског школства“ (приказ), Безбедност, број 2, Београд, 2002, стр. 149.
  2. Анђелковић, Д., „Три деценије школовања и обуке професионалаца“, Зборник радова са Форума „Тенденције и пракса у области безбедности и сузбијања криминалитета“, Београд, 2003, стр.329-339.
  3. Клисарић, М., Нововић, С., Николић, В., Анђелковић, Д., „Статистички показатељи резултата анкете студената ВШУП-а који су обавили изборну практичну наставу школске 2003/04. године“, Научно стваралаштво ВШУП-а, јун 2003-јун 2004, Београд, 2004, стр.191-210.
  4. Клисарић, М., Николић, В., Анђелковић, Д., Талијан, С., „Статистички показатељи резултата анкете студената ВШУП-а који су обавили стручну праксу школске 2003/04. године“, Научно стваралаштво ВШУП-а, јун 2003-јун 2004, Београд, 2004, стр.211-230.
Чланства у научним и стручним организацијама

Награде и признања

Као један од најбољих студената Правног факултета награђена је за Дан факултета посебним похвалама за свој рад и успех постигнут у стицању знања и савладавању градива. Одлуком министра унутрашњих послова 2003. године ванредно је постављена у непосредно виши чин за изузетне резултате у раду и едукацији полицијских кадрова.