Удружењем спасилаца на води Србије (УСВС) и КПУ потписали уговор о сарадњи

У циљу подизања квалитета наставе пливања, као и оспособљавања студената КПУ за извршење професионалних задатака током и након школовања, руководство Универзитета је са Удружењем спасилаца на води Србије (УСВС), потписало уговор о сарадњи. Овим уговором, предвиђено је да студенти који задовоље пливачке критеријуме УСВС (улазни тест), похађају обуку за спасиоце на води првог нивоа. Улазни тест, који се састоји од:

• 200 метара краул за мање од 4 минута,
  • 50 метара краул за мање од 50 секунди и
  • 25 метара роњења без временског ограничења,

полагало је 26 студената, од којих је улазне критеријуме прве фазе тестирања задовољило 16 кандидата (12 мушкараца и 4 девојке). Даљи ток обуке за спасиоце на води предвиђа два сегмента – теоријски и практични, а укупно време трајања обуке износи 60 часова. Такође, студенти ће током обуке похађати и курс из области пружања прве помоћи.

Студенти који успешно заврше обуку за спасиоце на води првог нивоа – стећи ће звање помоћни спасилац.