Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова, др Небојша Стефановић одржао уводно предавање студентима Универзитета

Свечани почетак школске године и пријем нове генерације студената уписаних на основне студије Криминалистичко-полицијског универзитета обележен је 1. октобра 2019. године, у амфитеатру др Арчибалд Рајс. Свечаности су присуствовали: потпредседник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова др Небојша Стефановић, државни секретар Биљана Поповић Ивковић, саветник министра и шеф Кабинета Катарина Томашевић, помоћник министра и начелник Сектора за аналитику, телекомуникационе и информационе технологије Слободан Недељковић, секретар Министарства Милица Ћатић, заменик шефа Кабинета министра унутрашњих послова Светозар Радић, саветници министра: Славољуб Дабић, Младен Спасић, Светислав Ђуровић, Милош Опарница и Жељко Којић, помоћници директора полиције, начелници Управа Дирекције полиције, помоћник начелника Сектора за људске ресурсе Милан Радивојевић, начелник Одељења за стручно образовање и обуку Жељко Бркић, наставници и студенти Универзитета.

Ректор Криминалистичко-полицијског универзитета, проф. др Дане Субошић пожелео је добродошлицу новој генерацији студената Универзитета и нагласио је да су студенти Универзитета, за разлику од претходних година, данас униформисани на чему се захвалио министру Стефановићу и Министарству унутрашњих послова које је обезбедило 505 комплета униформи не само за студенте прве године, већ за све генерације. Навео је да је после 13 година, поново успостављена традиција постојања начелника класе, које чине командири водова из Жандармерије, што ће допринети да студенти на лакши начин усвоје полицијске вештине и систем рада. Ректор Субошић је посебно истакао да је ове године, са уписом нове генерације, значајно повећан квалитет примљених студената и у прилог томе навео податак да је број бодова неопходних за упис ове године био значајно већи него прошле.

Потпредседник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова др Небојша Стефановић са ректором Субошићем уручио је књиге студентима који су остварили највишу просечну оцену у школској 2018/2019. години. Награђени су:
- Душан Синадиновић, студент друге године Основних академских студија криминалистике, за положене испите и остварен просек 9,67
- Сања Раичевић, студенткиња прве године Основних академских студија Информатика и рачунарство, за положене испите и остварен просек 9,63
- Милан Јовановић, студент треће године Основних академских студија Форензичко инжењерство за положене испите и остварен просек 10,00
- Душан Стошић, студент друге године Основних струковних студија криминалистике, за положене испите и остварен просек 9,22

Потпредседник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова др Небојша Стефановић одржао је на Криминалистичко-полицијском универзитету уводно предавање на тему „Савремене технологије у развоју Министарства унутрашњих послова“ студентима прве године основних студија уписаних школске 2019/20. године. Потпредседник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова др Небојша Стефановић посебно је истакао да је Министарство унутрашњих послова водећа институција у Републици Србији у примени и увођењу нових савремених технологија које ће олакшати не само рад полиције, већ ће и грађанима омогућити да брже и ефикасније остваре своја права из делокруга рада МУП-а. Самим тим увођење нових модерних система значи мање криминала на улицама Србије, већу превенцију, бољу заштиту наше деце од наркотика, сигурност у саобраћају и већи степен безбедности. Као пример једног од нових система који уводи Министарство унутрашњих послова, Стефановић је издвојио систем видео надзора кроз пилот пројекат „Безбедан град“ који је, након озбиљне анализе свих фактора, започет у Београду.

„Реч је о систему интелигентног видео надзора који подразумева да се камере високе резолуције поставе на око 800 локација у Београду, које ће надгледати улице, школе, све оне тачке које су колеге из Министарства унутрашњих послова, на основу озбиљно урађених елабората и процене ризика, закључиле да је неопходно покрити камерама“, рекао је Стефановић.
Стефановић је истакао да ће се услуге које грађанима пружа Министарство све више дигитализовати и да је већ сада велики број тих услуга доступан путем електронских сервиса, а да се све базе података Министарства чувају на сигурним местима.