Дисеминација у оквиру трибине Резилијентности као основи културе безбедности

У уторак 23.05. 2017. године у Криминалистичко-полицијској академији одржана је Отворена трибина на тему: Резилијентност као основа културе безбедности на којој је представљен пројекат „Development of master curricula for natural disasters risk management in Western Balkan countries“ (NatRisk WeB, број 573806-EPP-1-2016-1-RS-EPPKA2-CBHE-JP). Поред Академије, суорганизатор трибине је Сектор за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова Републике Србије. Трибини су присуствовали представници субјеката система заштите и спасавања у Републици Србији, високошколских и научно-истраживачких институција, јавних предузећа, као и субјеката недржавног сектора, грађани и студенти више факултета. Основни циљ Отворене трибине био је да се започне дијалог о резилијентности као основи културе безбедности у условима природних катастрофа у Србији, с обзиром на то да најновија искуства УН показују да анализа ризика постаје недовољан показатељ стања угрожености од природних катастрофа.