Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета посетили школу за ученике оштећеног вида „Вељко Рамадановић” у Земуну

Руководилац Департмана криминалистике проф. др Радомир Зекавица, ментор Александар Ердељац и студенти Криминалистичко-полицијског универзитета, посетили су школу за ученике оштећеног вида „Вељко Рамадановић” у Земуну у среду, 27. децембра 2023. године. Посета је реализована поводом новогодишњих и божићних празника, у склопу превентивних активности Полицијске управе за град Београд, Управе полиције Министарства унутрашњих послова Републике Србије.

Полицијски службеници одржали су предавање за 150 ученика ове школе о пословима опште надлежности, али и безбедном понашању у саобраћају. Ученици школе „Вељко Рамадановић” спровели су студенте Криминалистичко-полицијског универзитета кроз полигон на коме се обучавају за самостално функционисање у саобраћају, али са повезом преко очију, како би се упознали са „слабовидошћу у првом лицу“. Студенти Универзитета уручили су ученицима Школе новогодишње пакетиће, са жељом да у наредну годину уђу сигурно, безбедно и у радости.

Слике можете погледати овде