Учешће наставника Криминалистико-полицијског универзитета на Копаоничкој школи природног права - Слободан Перовић

Наставници Криминалистичко-полицијског универзитета били су учесници 36. Међународне научне конференције „Копаоничка школа природног права – Слободан Перовић“ (Universitas Iuris naturalis Copaonici), која је одржана у периоду од 13 до 17. децембра  2023. године на Копаонику.

Ректор Криминалистичко-полицијског универзитета проф. др Зоран Ђурђевић и проректор за интеринституционалну сарадњу проф. др Ненад Радовић представили су коауторски рад „Приоритети Европске уније и Републике Србије у супротстављању криминалу“. Судија Уставног суда Републике Србије проф. др Драгана Коларић представила је рад „Право на живот као фундаментално људско право и његова ограничења у оквиру кривичног права - нове тенденције“. У својству члана Уређивачког одбора и аутора реферата, проф. др Зорица Вукашиновић Радојичић учествовала је у раду катедре Право на слободу, секција – Управно-правна заштита слободе, у оквиру које је представила кључне идеје и закључке реферата под називом „Међународни принципи и стандарди Европске уније: ка професионалној јавној управи Србије“ и у модерирању панел дискусије под називом „Међународно-правни аспекти управног спора“. Такође, рад је представила и у оквиру катедре Право на правду, секција Право Европске уније.  Рад у оквиру секција подразумевао је дискусију и дефинисање закључака о актуелним питањима реформе и модернизације јавне управе, са аспекта усаглашавања са савременим европским принципима. Проф. др Ивана Бодрожић је представила рад „Припремање тешког убиства – оправданост и одрбрана, номотехника“ а проф. др Жељко Никач и мајор полиције Бранко Лештанин представили су коауторски рад „Правни оквир заштите живота службеника приватне безбедности у Србији“. Коуредник Катедре право на живот проф. др Ђорђе Ђорђевић представио је рад „Кривично дело угрожавања оруђем при тучи или свађи“. Коуредник секције Спорт у оквиру Катедре право на живот, проф. др Божидар Оташевић презентовао је рад са темом: „Улога Савета Европе у сузбијању насиља на спортским приредбама“.

Слике можете погледати овде