Кјокошин карате - Василије Грујић

26032013.jpgСтудент четврте године Криминалистичко-полицијске академије, Василије Грујић, освојио је 17. марта 2013. године друго место на првенству Бугарске у кјокушинкаи каратеу, у категорији преко 80 кг. Турнир је организовала Бугарска кјокушинкаи асоцијација (ИКО 1), на челу са бившим светским прваком сенсеи-ем Емилом Костовим, и тренером једног од најбољих кјокушин бораца данашњице, Захари Дамјанова. На турниру је учествовао велики број такмичара из Бугарске и селекција репрезентације Србије. Репрезентација Србије, на челу са председником савеза Жарком Петковићем - Ирцем и селектором Миланом Перићем, је освојила 12 медаља, а наш студент се истакао као један од најбољих бораца турнира. Василије је у финалу изгубио од шампиона Бугарске Кирила Боева, после 2 продужетка (3,2,2). Суђено је нерешено, иако је Василије имао иницијатуву током читавог меча. За победника се одлучивало на тамашивари-у (техника ломљења дасака). У другом кругу, бугарски такмичар је поломио више дасака и на тај начин дошао до победе. У оквиру припрема за предстојеће категоријско европско првенство, које ће се одржати 18. маја у Кијеву, Василије ће се припремати у Москви, у клубу Сеикен, са актуелним светским прваком Таријелом Николеишвилијем.