IV Београдски Dragon Bout фестивал и II Dragon Bout куп за студенте у веслању

20052018У недељу 20. маја 2018. године, одржан је IV Београдски Dragon Boat фестивал и II Dragon Boat куп за студенте у веслању, на којем се такмичило десет студената Криминалистичко-полицијске академије. Трка студената Београдског универзитета сеје одржана на дистанци од 250 м у стандардним Dragon Boat чамцима са ограничењем броја веслача на 10 по чамцу. Такмичење је стартовало у 10.00 часова, на Ади Циганлији испред ресторана „На крај света“ на новобеоградској страни Аде. Такмичило се 7 екипа студената Београдског универзитета и то: две екипе факултата спорта и физичког васпитања, студенти медицине, Шумарског факултета, Војне академије, Биолошког факултета и студенти Криминалистичко-полицијске академије. У квалификационој трци на 250 метара наши студенти веслали су брже од прве екипе студената Факултета спорта и физичког васпитања. У полуфиналу су наши академци такође били бољи од друге екипе студената Факултета спорта и физичког васпитања. У финалној трци у стази број 1 веслали су студенти Војне академије, у стази број 2 студенти Криминалистичко-полицијске академије а стази број 3 студенти прве екипе Факултета спорта и физичког васпитања с обзиром да су имали боље време у квалификацијама у односу на ривале и тако се пласирали у финале. У завршници финалне трке студенти прве екипе Факултета спорта и физичког васпитања стичу малу предност у односу на екипу студената Криминалистичко-полицијске академије. Међутим, један од студената Факулета спорта и физичког васпитања пре уласка у циљ искаче из чамца у воду желећи да прослави победу. Због неспортског понашања судије одлучују да прву екипу Факулета спорта и физичког васпитања дисквалификују а наше академце прогласе за победнике II Dragon boat купа за студенте. Све честитке студентима Криминалистичко-полицијске академије, с обзиром да први пут веслају као и да им је ово прво учешће на поменутом такмичењу. Студенти у саставу екипе су били: Сара Петровић, Милица Станковић, Милица Павловић, Јелена Јовић Милош Нешић, Лука Трбољевац, Петар Мијилић, Андрија Стојковић, Немања Митровић и Борко Најдановић.