Дисеминација у оквиру конференције „Копаоничка школа природног права”

У периоду од 13-17. децембра 2017. године, у организацији Удружења правника Србије, одржан је јубиларни тридесети конгрес, познат као Копаоничка школа природног права. Кључна тема овогодишњег сусрета била је „Праведно право и стварност“. У току пет дана пленарног и секцијског рада на скупу је изложено преко 100 радова (подаци о учесницима скупа и изложеним радовима налазе се у агенди коју достављамо у прилогу овог извештаја). Ове године су у реализацији научног скупа учествовали и чланови научног пројекта „NARCO–MAP: Improving knowledge on NPS and opiates trafficking in Europe“ и то проф др Ненад Радовић са коауторским радом под насловом „Улога заједничких истражних тимова у супростављању транснационалном криминалу“ и проф др Радосав Рисимовић са ауторским радом „Нове психоактивне супстанце“. У склопу презентације наведених радова професори Радовићи и Рисимовић су упознали учеснике скупа са основним циљевима и вишеструким значајем спровођења научног пројекта „NARCO–MAP“. Том приликом су посебно указали на досадашње активности које су чланови истраживачког тима Криминалистичко-полицијске академије предузели у реализацији овог научног пројекта, као и конкретним резултатима које су на том плану остварили.