Обука представника цивилног сектора за поступање у условима природних катастрофа у оквиру пројекта NatRisk

У периоду од 15. до 16. маја 2019. године, у Кабинету за ванредне ситуације Криминалистичко-полицијског универзитета, одржана је обука за 32 представника цивилног сектора за поступање у условима природних катастрофа „Управљање безбедносним ризицима природних катастрофа“. Обука је резултат рада на међународном научно-истраживачком пројекту NatRisk и за циљ има едукацију становништва о начину поступања, мерама безбедности и њиховој практичној примени, у условима природних катастрофа. Наставници Универзитета, проф. др Бобан Милојковић, проф. др Далибор Кекић, проф. др Дарко Симовић и проф. др Драган Млађан са полазницима су обрадили више тема: „Поплаве као природне катастрофе“; „Епидемије и ванредне ситуације“; „Природне катастрофе у Републици Србији“ и „Пожари као природне катастрофе“. Тиме су полазници упознати са природним катастрофама, узроцима настанка и њиховим директним и индиректним последицама, савременом методологијом процене и управљања ризицима од природних катастрофа, нормативно-правним оквиром ангажовања субјеката система заштите и спасавања, одговорним институцијама и улогом појединца – грађанина. Полазници обуке били су представници Хидрометеоролошког завода Републике Србије; Факултета безбједносних наука Универзитета у Бањој Луци; Високе техничке школе струковних студија; Центра за климатске анализе, ране најаве екстремних појава и оцену ризика елементарних непогода „Нови Сад“; Високе инжењерске школе струковних студија „Техникум Таурунум“; Факултета за специјалну едукацију и рехабилитацију; Факултета за међународну политику и безбедност Универзитета Унион – Никола Тесла; Саобраћајног факултета; ЈВП "Србијаводе"; Градске општине Звездара; Југоинспекта а.д. Београд; ОШ „Вук Караџић“; Дома здравља Ковин; IT фирми; Криминалистичко-полицијског универзитета и других.

Слике можете погледати овде