проф. др Срђан Милашиновић

Срђан Милашиновић
ТЕЛЕФОН
+ 381 11 31 07 229
Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Образовање
  1. Основне студије: Факултет политичких наука у Београду
  2. Магистарске студије: Факултет политичких наука у Београду (1999) (тема: Криминалитет у условима друштвене кризе)
  3. Докторат: Факултет политичких наука у Београду (2003) (тема: Друштвени сукоби у земљама Централне и Југоистoчне Европе)
Наставна област, предмети
Научна област: Социолошке науке

Предмети

1. Социологија са социјалном етиком (основне струковне студије)
  2. Социологија са социјалном патологијом (основне академске студије)
  3. Методологија начног истраживања (дипломске академске студије)
  4. Кризни менаџмент (дипломске академске студије)
  5. Теорија криза и конфликата (специјалистичке академске студије)
Наставно и/или научно истраживачко звање

Редовни професор

Кратка биографија
Рођен је 1965. године. Након завршених студија ангажован на Факултету политичких наука у Београду као сарадник у настави при Катедри за општу и политичку социологију. Oд 1995. до 1998. године радио на оперативним пословима у Управи криминалистичке полиције МУП-а Републике Србије. На Полицијској академији запослен од 1998. године, при чему је прошао све фазе у наставнонаучном процесу - од асистента приправника до наставника. Током 2008. године обављао послове шефа Катедре друштвених наука. Изабран 2010. године за продекана за студије другог степена Криминалистичко-полицијске академије. Ангажован као хонорарни наставник на Факултету политичких наука и Факултету безбедности Универзитета у Београду. Члан је редакције часописа Култура полисa и часописа Академије, NBP - Journal of criminalistics and law. Учествовао је у великом броју домаћих и међународних истраживачких пројеката, међународних научних скупова и конференција. Сарађује са неколико научних и научно-образовних институција у земљи и иностранству. Аутор је и коаутор већег броја монографија, књига и уџбеника. Члан је Удружења за политичке науке. Дао је значајан допринос развоју теорије друштвених конфликата и кризног менаџмента.

Избор из публикација
  1. Милашиновић, С., Јевтовић, З., Деспотовић, Љ.: Политика, Медији и Безбедност, Београд :  Криминалистичко-полицијска академија, 2012.
  2. Милашиновић, С., Кешетовић, Ж., Бакрески, О.:  Теории на менаџментот и конфликтите, Филозофски факултет – Скопје, 2012;
  3. Milašinović, S., Gostimirović, L. : Društvene promene i devijacije, Doboj: Visoka poslovno     tehnička škola,  2012.
  4. Милашиновић, С., Путник, Н., : Теорије конфликата, Београд:  Факултет безбедности Универзитета у Београду, друго измењено и допуњено издање, 2012.
  5. Милашиновић, С., Јевтовић, З.: Методологија истраживања конфликата и кризно комуницирање у савременом друштву, Београд : Криминалистичко-полицијска академија, 2013.
  6. Milašinović, S., Jevtović, Z.: Мethodology of crisis communication and the power of new technologies as factors of security of a society, III International Scientific Conference of the State Police College of Latvia The role and possibilities of the law enforcement institutions inter alia police in public safety securing, April 24 -25, 2013, State Police College, Riga
  7. Милашиновић, С., Кешетовић, Ж.: Кризни менаџмент у историјској перспективи, Београд :  Криминалистичко-полицијска академија, 2014.
  8. Milašinović, S., Gostimirović, L. : Društveni konflikti i uloga medija, Doboj: Visoka     poslovno tehnička škola,  2016
  9. Милашиновић, С., Милојевић. С.: Пројектовање и реализовање научног истраживања, Београд :  Криминалистичко-полицијска академија, 2016.
  10. Милашиновић, С., Андрић, С.: Студија случаја у изучавању политичких појава,   Култура полиса, година XIII., бр. 30, (2016),
Чланства у научним и стручним организацијама

Удружење за политичке науке - огранак у Новом Саду

Награде и признања